TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
268 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Reklamcılar Derneği
  • ADRES: İstiklal Cad. No: 203 Kat: 2
  • TELEFON: (212) 243 93 63 (3H)
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Tarihçe
Reklamcılar Derneği, günümüzde ekonominin ve toplumun değişen ve gelişen ihtiyaçlarını reklamcılık ve pazarlama haberleşmesinde karşılayabilmek ortak bağıyla birleşen; kişilik itibariyle ve ticari yönden saygın üyelerden oluşan; kar amacı taşımayan bir meslek kuruluşudur.
Reklamcılar Derneği’nin kurulmasından önce uzun yıllar reklamcılar mesleki örgütlenme ihtiyacı duymuşlardır. Bu amaçla çeşitli toplantılar yapılmış, ancak konjonktürün elverişli olmaması nedeniyle somut ilerleme kaydedilmemiştir.
Daha sonra, Reklamcılığı Geliştirme Derneği adı altında bir dernek kurulmuştur. Bu derneğin mesleğin sorunlarının belirlenip tartışmaya açılmasına olanak sağladığı söylenebilir.

Asıl önemli gelişmeler 1980’lerin başında başlamıştır. O yıllarda dernek kurmak o kadar kolay bir iş değildi. Kuruluş izni alabilmek için yıllarca beklenildi. Nihayet, 8 Ekim 1984 tarihli İstanbul Emniyet Müdürlüğü yazısıyla “sıkıyönetim yasaklama ve sınırlamalarının ihlal edilmemesi için dernek mensuplarının özen göstermeleri koşulu ile” Sıkıyönetim Komutanlığı’nın emirleriyle kuruluşumuza izin verildi.
Uluslararası reklam kuruluşlarıyla fiilen süren ilişkilere hukuksallık kazandırılması için Dışişleri ve İçişleri Bakanlıkları’nın olumlu görüşlerinin alınması gerekiyordu. 3 Şubat 1987 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile Reklamcılar Derneği, Avrupa Reklam Ajansları Birliği EACA ile işbirliği iznini almış oldu.

Reklamcılar Derneği’nde ülkemizin önde gelen ve reklam iş hacminin yaklaşık %85’ini gerçekleştiren 103 tüzel kişi ve 25 gerçek kişi üyesi bulunuyor.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.