Promiks Reklam – Promosyon Pazarlama Tic. LTD. ŞTİ.

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
252 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Promiks Reklam – Promosyon Pazarlama Tic. LTD. ŞTİ.
  • ADRES: 1201/1 Sk. No:14/N Gıda Çarşısı Yenişehir / İZMİR
  • TELEFON: ( 0232 ) 433 05 05
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Promosyona Neden İhtiyaç Duyulur?
Firmalar artık pahalı reklam araçları kullanmadan kendilerini daha fazla kişiye, daha ucuz olarak tanıtmak için promosyonu tercih ediyor.
Yazılı basında ve televizyonda firmalarını tanıtıp markalaşmak isteyen üst düzey yöneticiler, bu reklamların çok pahalı olması ve günlük reklam olduğu için istenilen düzeyde hedef kitlesine ulaşamaması sebebiyle üzerilerinde kendi logolarının ve bilgilerinin olduğu saat, anahtarlık, kalem,
usb bellek, ajanda gibi ürünleri müşterilerine dağıtarak, daha uzun bir süreçte reklam yapıp, daha fazla kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

İşletmelerin marka bilinirliğini arttırmayı hedefleyen reklam sektörü, müşterilerinin bu amacını gerçekleştirebilmek için promosyon şirketlerine yöneliyor. Reklam sektörü dünyada çığ gibi büyüyen promosyon dünyasına, artık duyarsız kalmadığı gibi reklam tanıtım olarak promosyonu kullanıyor. Yapılan araştırmalarda üstünde telefon numarası ve firma logosu olan bir anahtarlık veya bir kalem, gün içinde ortalama reklamın ulaşabildiği hedef kitlenin çok üstünde kişiye ulaşabiliyor.Bunu, yapılan binlerce anahtarlık, kalem veya ajanda ile düşündüğümüzde reklamlar gerçekten etkileyici bir duruma ulaşıyor. İngilizce ‘Yükselmek’ anlamına gelen promosyon dünyanın en etkili reklam aracıyken, Türkiye’de 1970’li yıllarda tanınmaya başlandı ancak 90’lı yıllarda Türkiyede de çıkışa geçen promosyon ürünleri, eşantiyon kavramını bitirerek çok güçlü bir reklam sektörü haline geldi.Gazetelerin tiraj yükseltmek için başlattıkları kupon ve promosyon ürün dağıtımı gibi satış stratejilerinin çok fazla ses getirmesi sebebiyle, promosyonun ne kadar önemli bir satış taktiği olduğu büyük firmaların dikkatini çekti ve markalaşma adına promosyonu tercih etmeye başladılar.

Firmalar promosyon ürünleri seçerken hayatın her alanına hitap eden çok fazla kullanıln ürünleri tercih ederek çok fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor. İşletmeler marka konseptine en uygun olan promosyon ürünü tercih ediyor, örneğin Coca Cola bardaklı promosyonlarla satış stratejisi belirlerken, insanları şaşırtan, çağa ayak uyduran, ilginç ve dikkat çeken ürünlerde promosyonu tercih edilen konseptler.Sloganın ve markanın tüketici hafızasında kalma yönetimi olarak çok güçlü olan promosyon, özellikle yılbaşına yakın donemde işletmelerden yoğun ilgi görmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.