TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
372 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Matbaa Haber
  • ADRES: Matbaa Haber, Mozaik Reklam Tanıtım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.'nin yayınıdır. Birlik Mahallesi 6. Cadde 45/4 Çankaya - Ankara Tel: (0312) 495 10 80 - 495 37 55 • Faks: (0312) 495 23 45
  • TELEFON: (0312) 495 10 80
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

ÖNEMLİ MATBAALARIMIZIN GELECEK PERSPEKTİFLERİ…

Eylül ayı derginin arka planındaki bizler için yoğun bir aydı. Özellikle ayın ikinci yarısı ile birlikte başlayan fuarlar mesaimizi büyük oranda fuar alanlarında geçirmemize neden oldu. Ama bu yoğunluk aynı zamanda sektör firmalarımızın temsilcileri ile yeniden bir araya gelmemize de vesile olduğu için bizim için önemli ve bir o kadar da sevindirici. Yaptığımız sohbetlerde, merak edilenleri, üretilenleri, yeni ürün ve teknolojileri sizler adına sorduk, değerlendirmeleri aldık. Görüşmelerin bir kısmını bu sayımızda bulacaksınız. Bir kısmını ise gelecek sayımızda sizlerle paylaşacağız. Brüksel, Belçika’daki Labelexpo da, İzmir’deki Makro Fuarı da takvimleri itibari ile Ekim ayına sarkan fuarlar ve bu zamanlama nedeni ile bu sayımızda detayları ile yer alamadılar. Avrasya Ambalaj 2011, 17. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı ile ilgili haber ve röportajlarımızı ise Fuar Haberleri sayfalarımızda bulacaksınız.

17. Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı geçen yıllarda olduğu gibi yine yoğun bir katılım ve ziyaretçi akınına sahne oldu. Bu yıl yerli ve özellikle yabancı ziyaretçi sayısında belirgin bir artıştan söz etmek mümkün. Özellikle fuarın ilk iki günü çok sayıda yabancı ziyaretçi göze çarptı. Görüştüğümüz katılımcılardan da benzer değerlendirmeler aldık. Belirtilen rakamlara göre 4761 yabancı, 35 992 yerli sektör profesyoneli fuarı ziyaret etmiş. Bu konuda Tüyap’ı kutlamak gerekiyor. Yurt dışına yönelik çalışmalar meyvelerini vermiş.
Sektör Haberlerimizde ülkemizin önemli matbaalarından haberlerle karşılaşacaksınız…

Doğan Ofset’ten Osman Altınçekiç’le yaptığımız görüşmede matbaacılığın veb ofset cephesinden kısa vadeli bir gelecek değerlendirmesini ve Doğan Ofset’in yatırım planlarını bulacaksınız. Promat Matbaacılık 20. yılına yeni yatırım projeleri, bir matbaacılık müzesi kuruluşu ve eğitime vereceği desteklerle giriyor. Ahmet Ürkmezgil ve Tolga Ürkmezgil’in Promat’ın 20. yılı dolayısıyla birer sunum yaptıkları basın toplantısından notlar ilerleyen sayfalarımızda. İmak Ofset FOGRA Sertifikası alarak Türkiye’nin 3. Fogralı matbaası oldu. Umur Basım ilk 500 sıralamasında 48 basamak daha yükseldi. Sıfır ofset baskı makineleri yatırımlarının hızını kestiği bu süreçte Colorist Akademi yeni UV donanımlı KBA baskı makinesini ile yelpazesini genişletiyor.

Dijital yatırımları da hızını kesmeden devam ediyor. Yüksek kapasiteli dijital baskı makineleri yatırımlarıyla Ankara ve İstanbul’da yeni dijital baskı merkezleri açılıyor.
Geçtiğimiz ayın önemli bir etkinliği de İstanbul’da yapılan PrintCity semineriydi. Bir tam gün süren seminerde çok sayıda sunum yapıldı. BASEV’in ev sahipliğinde gerçekleşen seminer aynı günün akşamı boğazda, teknede yenilen bir yemekle son buldu.

Sektörde Yunus Çavdar’ın ismini bilmeyen pek yoktur. Sektörün duayenlerinden olan Çavdar 60 yıldır bilfiil basım sektörünün içinde. Yunus Bey’le “Hatasız bir Kur’an- Kerim yapmak istedim” dediği yeni projesini ve 60 yıla sığdırdıklarını konuştuk.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.